Nie musisz się zgadzać z tym co piszę. Nie musisz nawet tego czytać. To subiektywna analiza otaczającej rzeczywistości - nie zawsze idealnie zgodna z faktami.
Blog > Komentarze do wpisu

Podobno ....

1. Podobno wnioski o odwołanie wiceprzewodniczącego Krasia i przewodniczącego Zygmy mają być wycofane i nie będą głosowane na najbliższej sesji.

2. Podobno obie strony powiatowej zawieruchy doszły do porozumienia w tej sprawie, uściskały się i postanowiły zaprzestać sporów dla dobra powiatu.

3. Podobno szykuje się pucz na starostę Kaczmarka a mają go wywołać PiS i RdR, a sam starosta nie czuję się mocno przywiązany do stołka.

4. Podobno PiS przygotowuje stronę internetową a konkretnie forum i zamierza wreszcie liczyć się ze zdaniem szarych członków.

5. Podobno poseł Krzysztof Maciejewski nie był inicjatorem hucpy politycznej z czerwca ubiegłego roku, kiedy zmieniono zarząd powiatu.

Podobno .....

Między innymi o takich bzdurach mówi się ostatnio w Radomsku. Dlaczego "bzdurach"? No to po kolei:

ad 1. Nie po to wnioski były składane, zeby je wycofywać bez głosowania.

ad 2. Nie ma możliwości aby np Zyskowski i Jędrzejczak dogadali się z Zygmą czy Kaczmarkiem.

ad 3. Nie po to PiS i RdR współtworzyły taki powiatowy łamaniec żeby go teraz zmieniać a o przywiązaniu starosty do stanowiska powstają legendy.

ad 4. Nie po to Wielki Strateg tworzył dyktaturę, żeby teraz słuchać innych. Strona owszem jest ( http://pis-radomsko-forum.pl/ ) ale na wszelki wypadek nie działa.

ad 5. Był. I już. Wszyscy to wiedzą.

Kurde,  jak ja lubię plotki..... :)

 

 

czwartek, 28 stycznia 2010, polityczneradomsko

Polecane wpisy

  • W prawo

    Sporo czasu minęło od naszego ostatniego wpisu. Różne były przyczyny naszego "lenistwa" ale to nie pora i nie miejsce aby się nad tym rozwodzić. Tak czy inaczej

  • Blisko ludzi :)

    Dochodzą do nas sygnały o arcyciekawym zachowaniu nowego starego przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Otóż ledwo minęło kilka tygodni od wyborów i zajęci

  • POdziękowania dla Pluteckiego

    Tak, tak, właśnie Andrzejowi Pluteckiemu powinna dziękować radomszczańska PO za wyborczy sukces. Bukiet goździków i flaszka to chyba mało. A powody są przynajmn

Komentarze
2010/01/28 14:52:50
Obśmiałem się jak norka. "DLA DOBRA POWIATU" - a co to jest? Powiat to tylko kawałek tortu, albo jak mawiał Bogusław Radziwił "Kawał czerwonego sukna które każdy ciągnie do siebie". Chłopcy i dziewczęta z rady powiatu bawią się w układy, koalicyjki, podchody, banialuki, a starosta Kaczmarek organizuje konkursy, rozdaje nagrody, uśmiecha się do kamery NTL i robi sobie dobry PR. Powiat jest nikomu niepotrzebny. To taki sztuczny twór i synekury dla niektórych działaczy. No bo co takiego oni załatwiają co by nie można załatwiać w gminie? Pozwoilenia na budowę - gmina by dała radę, prawo jazdy - też, geodezję - też......No to po co komu powiat i 170 nierobów popartych 25 osobową radą i 5 osobowym zarządem ( o przepraszam już jest 4). Powiat nie maq żadnego przełożenia na gminy i nic im nie może nakazać. Rządzaony nieudolnie nie rozwija się. Nie ma żadnych inwestycji oprócz tego nieszczęsnego szpitala. Ile na przykład dróg wybudowali? A wogóle to sołtys z mojej wsi powiedział że powiat to taki pies co to szzczeka ale i tak dobytku nie upilnuje.....
-
2010/01/29 08:30:07
Zygma to straszny kłamczuch! Wczoraj tylko potwierdził w TV podając inną wersję odwołania Krasia. Ponadto jest mściwy jak mało kto! Jaki z niego Przewodniczący??? Kaczmarek nie wiele lepszy. Jak przeczytałem artykuł P. Stefana Kobylarza to zastanowiło mnie ile wazeliny użył by słoneczko powiatu było zadowolone. On pragnie być Starostą do emeryturo. Ot taki sposób na życie. Szkoda tylko pracowników urzędu...
-
2010/01/30 11:21:30
Szanowny najlepszy Benku nie zgadzam się z twoją oceną powiatu jako jednostki samorzadu terytorilanego. W całej Europie funkcjonują powiaty, oczywiście pod innymi nazwami. Powiat jako jednostka pośrednia pomiędzy samorządem wojewódzkim a gminnym jest niezbędny. Gmina nie moze przejac wszystkich zadań powiatu. Oczywiscie można dyskutować czy nie mozna polepszyć funkcjonowania powiatu. Czy nie powinien mieć większej samodzielnosci finansowej, albo mniejszą ? Czy powinien miec wiecej czy mniej zadań ? Nie wiem. Mozna dyskutować o ilości radnych. Może powinno być ich mniej. Krzywdzisz także urzędników samorządowych piszac o nich ,że to nieroby. Oni wykonują ciężką i bardzo potrzebną mieszkańcom powaitu pracę. Moze nie sa dobrze zarządzani, traktowani przez obecnego starostę ale na pewno nie są nierobami.
-
2010/01/30 11:26:11
Acha i zapomniałem napisać ,ze szkoda, że tak nas mało tutaj. Ale przynajmniej nie ma juz inwektyw, pomówień pozostała merytoryczna dyskusja i kulturalna wymiana poglądów.

Szymon Zyberyng
-
2010/01/30 12:12:50
I jeszcze jedno. Strona PiSu jest na razie "martwa". Ale sądzę ,ze nie długo decyzją Zarządu Powiatowego PiS, wreszcie ta strona "ożyje". Żadna partia w Radomsku nie ma takiego forum. Chyba warto aby swoje poglądy polityczne, inicjatywy przedstawiać w sieci.

Szymon Zyberyng